Postet nga: objekti

Atiq shtyn afatin për lirimin e objektit nga struktura ilegale në Mitrovicën e Veriut

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq ka marrë vendim për të shtyrë afatin për lirimin e objektit i cili shfrytëzohet nga strukturat ...

Policia e kosoves

Policia fillon hetimet për mbishkrimet 'Albin Zajednica' në objektin e gjykatës në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka filluar hetimet për mbishkrimet me përmbajtjen "Albin Zajednica" në objektin e gjykatës në Mitrovicë, që gjendet në sheshin  "Isa ...

Rënia e fasadës nga objekti i Ministrisë së Infrastrukturës, ndërhyjnë zjarrfikësit

Ekipi i zjarrfikëseve ka nisur ndërhyrjen në objektin e ministrisë së Infrastrukturës pas shembjes së fasadës.

Çeku e quan krim djegien e objektit të ish-Gjimnazi të Ferizajt

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe sportit, Hajrulla Çeku ka reaguar pas njoftimit për djegien e Gjimnazit të vjetër "Ismail Qemali' në Ferizaj.

SHBA: Një objekt në lartësi të madhe u rrëzua mbi Alaskë

Një "objekt në lartësi të madhe" është rrëzuar mbi Alaskë të premten në mbrëmje, thanë nga Shtëpia e Bardhë.

Pa kushte e jashtë objektit, Baleti Kombëtar shënon 50-vjetorin e themelimit 

Këtë vjeshtë, Baleti Kombëtar i Kosovës shënon 50-vjetorin e themelimit.

Lokacioni i ri për ndërtimin e objektit të Operës dhe Baletit, njohësit e fushës me mendime të ndryshme

Mendime të ndryshme janë dhënë nga njerëzit e kulturës lidhur me caktimin e lokacionit të ri për ndërtimin e objektit të Teatrit të Operës ...

Teatri Kombetar

Objekt i ri apo renovim i objektit aktual? Dilema e Qeverisë për Teatrin Kombëtar pas planifikimit të buxhetit

Në projektbuxhetin e Qeverisë së Kosovës për 2022 janë ndarë 200 mijë euro projektin e “Teatri i ri Kombëtar”.