Postet nga: Nxënës

Përleshje në një shkollë në Gjakovë - tre fëmijë pranojnë trajtim mjekësor

Të hënën e 13.05.2024 ka ndodhur një përleshje fizike në një shkollë në lagjen “Dardania” në Gjakovë.

Kidnapuesit lirojnë mbi 280 nxënës nigerianë

Më shumë se 280 nxënës të kidnapuar nga disa sulmues të armatosur në veriperëndim të Nigerisë, më herët gjatë këtij muaji, janë liruar të dielën ...

Instruktorët e FSK-së trajnojnë mbi 1 mijë nxënës për sigurinë në mal e natyrë

Instruktorët e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në bashkëpunim me Federatën e Kosovës për Sporte Shkollore kanë nisur trajnimin e mbi 1 mijë ...

Kryeministri Kurti dhe ministrja Nagavci ndajnë shpërblime për nxënësit fitues të garave vendore dhe ndërkombëtare

Nxënësit fitues të garave në nivel vendi dhe atyre në nivel ndërkombëtar, u bashkuan sot në një ceremoni kremtimi nën praninë e kryeministrit Albin Kurti ...

Policia e Shtimes bisedon me nxënësit për sigurinë në trafik

Policia e Shtimes ka filluar fushatë sensibilizuese për nxënësit e shkollave të mesme të ulëta rreth sigurisë në komunikacion.

Mitrovicë, helmohen 10 nxënës nga ushqimi në një lokal

Policia e Kosovës ka njoftuar se 10 nxënës janë helmuar në një lokal të ushqimit në Mitrovicë.

Eliminimi i ndërrimit të tretë, shkollës ‘Pavarësia’ në kryeqytet do i shtohet një aneks

Komuna e Prishtinës ka ndarë 900 mijë euro për ndërtim të një aneksi për shkollën fillore ‘Pavarësia’ në kryeqytet në mënyrë që të eliminojë ...

Rrahje mes dy nxënësve në Skenderaj, njëri pëson lëndime

Dy të mitur janë përleshur fizikisht gjatë ditës së djeshme në Skenderaj.