Postet nga: Nxënës

Helmimi i 16 nxënësve nga ushqimi në Lipjan, AUV jep detaje

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka dhënë detaje lidhur me dyshimet për helmimin e disa nxënësve të shkollave të mesme dhe fillore në fshatin Shalë të ...

Vrasja e trefishtë në Gllogjan - nesër varrosen dy nxënësit

Dy nxënësit që mbetën të vdekur mbrëmë në Gllogjan të Decanit do të varrosen nesër.

100 euro gjobë për bartje të rrezikshme të nxënësve

Policia ka gjobitur me 100 euro personin i cili po bënte bartje të rrezikshme të nxënësve.

Prishtina do ndërtojë pishinë gjysmë olimpike për nxënës

Komuna e Prishtinës do ndërtojë një pishinë gjysmë olimpike e cila do u shërbejë të gjithë nxënësve të qytetit.

Nagavci: Nuk kemi të dhëna që ndonjë fëmije i është ndaluar vijimi i mësimit shkaku i shamisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë kërkuar nga ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, që të ndryshojë udhëzimin administrativ të ...

Mësimdhënësi arrestohet pasi keqtrajtoi nxënësin

Një mësimdhënës nga Malisheva është arrestuar pasi kishte keqtrajtuar fizikisht  nxënësin e tij.

Testi i Arritshmërisë, përjashtohen disa nxënës nga testi për shkak të kopjimit

Disa nxënës që sot iu nënshtruan Testit të Arritshmërisë, janë përjashtuar nga ky proces, për shkak se kanë tentuar të kopjojnë, duke shfrytëzuar ...

Rreth 373 arsimtarë, nxënës dhe personel nëpër shkolla, të infektuar me koronavirus 

Në muajin mars, 373 arsimtarë, nxënës dhe personel nëpër shkolla në gjithë territorin e Kosovës, kanë rezultuar pozitivë në koronavirus, kanë bërë të ditur zyrtarë ...