Postet nga: komunikacion

Rajoni i Ferizajt, i merren patentë-shoferët dy vozitësve për tejkalim të shpejtësisë

Vozitën më shumë se 100 km/h në zona kufizimi 50 km/h, për tre muaj dy shoferë nuk do të kenë të drejtë të vozitin, pasi që atyre Policia ...

Voziti 162 km/h në zonën 50, ngasësit i hiqet patentë shoferi

Në orët e para të mëngjesit të së mërkurës A.B 28 vjeçar u gjobit nga Policia e Ferizajt.

Policia e Ferizajt shqipton 206 gjoba brenda 24 orëve

Policia Rajonale e Ferizajt ka shtuar masat në komunikacionin rrugor me qëllim parandalimin e aksidenteve.

Policia e Shtimes bisedon me nxënësit për sigurinë në trafik

Policia e Shtimes ka filluar fushatë sensibilizuese për nxënësit e shkollave të mesme të ulëta rreth sigurisë në komunikacion.

Nënkryetari i Prishtinës: Sot ka pasur më shumë kolona për shkak të disa aksidenteve

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka deklaruar se gjatë ditës së sotme ka pasur më shumë kolona në komunikacion për shkak të disa aksidenteve.

I dyshuari sulmoi me shkop një person pas keqkuptimit në komunikacion

Një person ka raportuar në polici që një i dyshuar i panjohur e ka sulmuar fizikisht me një shkop në kokë dhe në trup duke i shkaktuar lëndime trupore.

Gjobitet shoferi, voziti mbi 100 km në orë më shpejt se që ishte e lejuar

Mbrëmë një shofer është ndaluar nga organet e rendit në Ferizaj pasi i njëjti voziti 100 km/h më shpejtë se shpejtësia e lejuar.

Për një javë, 62 aksidente e 1 mijë e 600 gjoba u shqiptuan në rajonin e Ferizajt

1,600 gjoba u shqiptuan gjatë javës së kaluar nga Policia e Ferizajt me qëllim të parandalimit të aksidenteve në këtë rajon.