Postet nga: Nikos Dendias

Osmani takon ministrin grek Nikos Dendias, i tregon për rëndësinë e njohjes nga Greqia

Në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias është pritur në takim edhe nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani - Sadriu.

Konjufca e Dendias, flasin për njohjen dhe integrimin evropian

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka takuar ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias.

Ministri grek: Ne besojmë që Ballkani Perëndimor i takon Bashkimit Evropian

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias në një konferencë për shtyp të mbajtur bashkë me ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika ...

Kryediplomati grek viziton Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias, do të qëndroj për vizitë sot në Kosovë.

Çështja e detit, Greqia dhe Shqipëria i drejtohen Hagës

Shqipëria dhe Greqia ranë dakort sot që zgjidhja e çështjes së kufijve detarë dhe përcaktimit të Shelfit Kontinental dhe Zonave Ekonomike Ekskluzive, t’i besohet Gjykatës Ndë...

Haradinaj-Stublla takon homologun grek, thotë se mori mbështetjen e Greqisë për liberalizimin e vizave

Shefja e diplomacisë kosovare, Meliza Haradinaj- Stublla, ka prit në një takim ministrin e Punëve të Jashtme, Nikos Dendias. Sic ka njoftuar ministrja kosovare e Punëve të Jashtme, ...

Greqia e përkushtuar "që ta ndihmojë Kosovën në rrugëtimin euro-atlantik"

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në takimin me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, kanë diskutuar për zhvillimet politike në vend, ...

Ministri i Jashtëm grek nesër në Kosovë