Postet nga: Nikos Dendias

Gërvalla takon homologun grek, flasin për bashkëpunimin mes dy vendeve

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias i ...

Kurti në drekë pune me ministrin e Jashtëm të Greqisë

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në drekë pune ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias.

Ministri i jashtëm grek nesër viziton Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme greke, Nikos Dendias, nesër do të udhëtojë për në Prishtinë ku do të pritet dhe do të zhvillojë një takim me ...

Kurti dhe Dendias në drekë punë, theksojnë raportet e shkëlqyeshme mes Kosovës dhe Greqisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në një drekë pune ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias.

Ministri i Jashtëm grek për dialogun Kosovë-Serbi: Të zbatohet çdo gjë që është arritur deri më tani

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, qëndroi sot në Kosovë në një vizitë zyrtare pasi vizitoi kryqytendrat në Shqipëri dhe Serbi.

Ministrja Gërvalla pret në takim homologun e saj grek, Nikos Dendias

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka pritur në takim homologun e saj grek, ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias.

Kurti kërkon përkrahjen e Greqisë për integrimin e Kosovës në organizata rajonale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, ku edhe ka kërkuar përkrahje nga Greqia për integrimin e ...

Kurti shtroi darkë për ministrin e jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shtruar darkë për ministrinë jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, njofton ...