Postet nga: Nenad Rashiq

Shoqërohen në Polici 8 të dyshuar për rrahjen e djalit të Nenad Rashiqit

8 persona të cilët dyshohen se kanë qenë të përfshirë në rrahjen e djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq, janë shoqëruar në Polici.

Rrahet djali i Nenad Rashiqit në Graçanicë

Djali i politikanit të njohur serb të Kosovës, Nenad Rashiqit, është rrahur sot gjatë ditës derisa ai po dilte nga shkolla.

Goran Vasileviç, anëtar i SPO-së, thotë se u rrah nga Branislav Nikoliç

Goran Vasileviç, i propozuar për komisioner nga partia “Sloboda, Pravda i Opstanak”, që udhëhiqet nga Nenad Rashiq, thotë se është sulmuar fizikisht mbrëmë në Shtërpcë nga ...

Rashiq: Aktakuza ndaj meje është politike, Lista Serbe ka miq brenda partive shqiptare

Nenad Rashiq ka komentuar aktakuzën ndaj tij dhe ish-ministrave të Qeverisë Thaçi 2, Besim Beqaj, Mimoza Kusari-Lila, Dardan Gashi, dhe ndaj ish-drejtorit të KEK-ut, Arben Gjuka dhe ndaj disa ...

Denoncimi i politikanit serb: Ka vjedhje masive të votave në veri nga Lista Serbe

Deputeti dhe ish-ministri i Qeverisë së Kosovës, Nenad Rashiq, ka akuzuar Listën Serbe për vjedhje masive të votave në veri të Kosovës.

Rashiq: Lista Serbe i dëmton më së shumti serbët e Kosovës

Ish-deputeti dhe ish-ministri i Qeverisë së Kosovës, Nenad Rashiq, ka deklaruar se subjekti politik Lista Serbe është duke i dëmtuar më së shumti qytetarët serbë që jetojnë ...

Denoncimi i Nenad Rashiq: Lista Serbe po planifikon të 'kontrabandojë' emra në partitë e tjera për të marrë më shumë se 10 deputetëve

Ish-deputeti dhe ish-ministri nga komuniteti serb, Nenad Rashiq, ka denoncuar planin e Listës Serbe për të marrë më shumë se 10 deputetë.

Deklarata e Nenad Rashiq për fondet e dyshimta për OJQ-të e Graçanicës - VIDEO

Një grand prej rreth 300 mijë eurosh ishte ndarë për 14 organizata jo-qeveritare nga Komuna e Graçanicës.