Postet nga: Nenad Rashiq

Petkoviq: Rashiq është kali i Trojës i Albin Kurtit

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se Nenad Rashiq, është “kali i Trojës i Albin Kurtit”.

Paraburgim për 7 të dyshuarit se rrahën djalin e Nenad Rashiqit

Gjykata e Prishtinës, dega në Graçanicë ka shqiptuar masën e paraburgimit për 7 persona të dyshuar në lidhje me rastin e rrahjes së djalit të politikanit serb ...

Rrahja e djalit të Nenad Rashiqit, 7 të dyshuarit sot pritet të dalin para Gjykatës

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar paraburgim për 7 persona, të cilët dyshohen për rrahjen e djalit të politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq.

Rashiq: Akuza ndaj Kurtit për sulmin është e pandershme

Nenad Rashiq e ka quajtur të pa ndershme akuzën e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq se ishin Albin Kurti, Rada Trajkoviq dhe Nenad Rashiq ata që organizuan ...

Trajkoviq: Propaganduesit e çmendur të Vuçiqit, do t'i padis

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq duke folur rreth rastit të sulmit ndaj djalit të Nenad Rashiq, Nikolës, për mediat serbe ka thënë se ai ishte ...

Rashiq flet për sulmin ndaj djalit të tij: E gjitha ishte e planifikuar

Nenad Rashiq nga Partia Demokratike Progresive, ka mbajtur një konferencë për media pas sulmit ndaj djalit, Nikola Rashiq teksa po dilte nga shkolla në fshatin Llaplla Sellë të Graqanicë...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarit për rrahjen e djalit të Nenad Rashiq

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar sot paraburgim për 7 persona, të cilët dyshohen për rrahjen e djalit të politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq.

Hoti dënon dhunën ndaj djalit të Nenad Rashiqit

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook e ka dënuar sulmin fizik ndaj Nikolla Rashiqit djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq.