Postet nga: Adrijana Hoxhiq

Synohet bllokimi i fondeve publike për të sanksionuarit nga SHBA-ja

Kompanive që kanë pronarë biznesmenë serbë, të cilët në fillim të dhjetorit u futën në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në të ...

Hoxhiq: Do të bëjmë gjithçka për të vërtetuar se Kosova nuk është shtet ligjor

Adrijana Hoxhiq, nga Iniciativa Qytetare Komuniteti i Bashkuar, ka thënë të premten se ajo me pjesëtarët e iniciativës, do ta bëjnë gjithçka për ...

Markoviq: E humba punën sepse nuk e votova Adrijana Hoxhiqin

Bojan Markoviq nga komuna e Ranillugut, komunë kjo me shumicë serbe, pretendon se e ka humbur vendin e punës, vetëm sepse refuzoi të votonte për Adrijana Hodxhiqin, ...

Flet Adrijana Hoxhiq pas vendimit të PZAP-së, paralajmëron ankesë në Supreme

Kandidatja për deputete në Kuvendin e Kosovës, Adrijana Hoxhiq, e ka konsideruar skandaloz vendimin e sotëm të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për ...

PZAP ia anulon 4,205 vota Hoxhiqit në 10 komuna me shumicë serbe

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë vendim që t’i anulojë 4 mijë e 205 vota për Inciativën e Adrijana Hoxhiqit në 10 komuna me shumicë serbe në ...

Denoncimi i Nenad Rashiqit: Në fshatin tim më ka mundur Adrijana Hoxhiq

Nenad Rashiq nga Partia Demokratike Progresive ka komentuar deklaratat e Adrijana Hoxhiqit nga lista “Komuniteti i Bashkuar”, e cila ka thënë se ka fituar vota në zonat ku nuk ...

Adrijana Hoxhiq mohon të ketë bërë marrëveshje me Listën Serbe

Në një intervistë dhënë për BIRN, Adrijana Hoxhiq, udhëheqësja e Nismës Qytetare (Ujedinjena Zajednica - Adrijana Hoxhiq, UZ-AH), hodhi poshtë pretendimet e bëra nga ...

Adrijana Hoxhiq: S’kam pasur marrëveshje me Listën Serbe që të votohem nga serbët e Kosovës

Adrijana Hoxhiq dhe lista e saj “Komuniteti i Bashkuar” ka fituar zgjedhjet brenda komunitetit boshnjak.