Postet nga: Ndertesa

Frikë rreth sigurisë së ndërtesave në Stamboll pas tërmeteve

Stambolli, qyteti më i madh i Evropës, nuk u prek nga tërmetet e forta të shkurtit në Turqi, por kryebashkiaku i qytetit paralajmëron se cilësia e ...

Vihet gurthemeli për objektin e ri të Teatrit Kombëtar në Tiranë

Ka nisur sot në Tiranë ndërtimi i ndërtesës së re të Teatrit Kombëtar në Tiranë (TKT). Gurthemelimi për ndërtimin e këtij objekti është ...

Qëndrimet për dhe kundër - Ndërtesa me pamje të heroit kombëtar, Skënderbeut

Një ndërtesë me profil shqiponje të një luftëtari të shekullit të 15-të është propozimi më i fundit nga MVRDV, kompani holandeze, për ta transformuar kryeqytetin e Shqipë...

Teatri Kombetar

Nga 1 korriku nis renovimi i ndërtesës së Teatrit Kombëtar

Nga fillimi i muajt të ardhshëm ndërtesa e Teatrit Kombëtar të Kosovë do t’i nënshtrohet një renovimi të përgjithshëm.

Komuna ndau lokacionin, ministri Çeku premton ndërtimin e objektit të Operës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka premtuar se shumë shpejt do të shpallet konkursi për projektin e ndërtimit të ndërtesës së teatrit ...

Suharekë, gruaja dyshohet se u hodh nga kati i pestë i banesës

Një grua dje është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) për trajtim mjekësor, pasi dyshohet së është hedhur nga kati i pestë i ...

Digjet kulmi i një ndërtese në një fshat të Graçanicës

Në fshatin Llapnasellë të Graçanicës është djegur kulmi i një ndërtese.

Ngjyrat e flamurit të Kroacisë ndriçojnë ndërtesën e Qeverisë së Kosovës

Ngjyrat e flamurit të Kroacisë dhe mbishkrimi “Faleminderit Kroaci/Hvala Hrvatska”, kanë ndriçuar sonte ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.