Postet nga: gruaja

Një grua nga Britania vdes nga orteku në Alpet franceze

Një grua nga Britania e Madhe, 45-vjeçare, ka vdekur nga një ortek teksa po ecte me dy persona të tjerë në Alpet franceze, thanë shërbimet e shpëtimit.

Prokuroria jep detaje nga dosja që rëndon ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas shtatzënë

Prokuroria e Ferizajt, njofton opinionin publik se më datë 20.07.2022, ka pranuar kallëzim penal kundër S. H., nga komuna e Shtimes, për shkak të dyshimit se i një...

Kërkohet paraburgim për burrin që dyshohet se vrau gruan me sëpatë në Prishtinë

Prokuroria në Prishtinë ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit për burrin, i cili dyshohet që vrau gruan e tij me sëpatë, ...

Vrasja e gruas në Prishtinë, reagon ministrja Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj vrasjes së mësimdhënëses në Prishtinë, që dyshohet ta ketë kryer burri i viktimës.

Tentohet të rrëmbehet një grua në Prishtinë

Dje është lajmruar një rast i tentativës së rrëmbimit të një gruaje në Prishtinë.

Fushë Kosovë, raportohet e zhdukur një grua

Ështe raportuar e zhdukur një grua në Fushë Kosovë me datë 1 gusht 2022.

Suharekë, gruaja tregon në Polici se burri ka ushtruar dhunë ndaj saj në vazhdimësi

Policia e Kosovës ka njoftuar në raportin 24-orësh se janë raportuar pesë raste të dhunës në familje.

Prizren, dy burra dyshohet se e droguan dhe e dhunuan seksualisht një grua

Një grua ka qenë viktimë e dhunës seksuale nga dy burra të dyshuar në Prizren.