Postet nga: ndalesa

Nga 1 qershori, Shqipëria ndalon përdorimin e qeseve plastike

Nga dita e nesërme, më 1 qershor, do të ndalohet përdorimi i qeseve plastike në territorin e Republikës së Shqipërisë. Projektligji për ndalimin e qeseve plastike ...

Mbi 960 amerikanëve u ndalohet hyrja në Rusi

Rusia ka publikuar një listë prej 963 zyrtarëve qeveritarë dhe udhëheqëve amerikanë, të cilëve ua ka ndaluar hyrjen në këtë shtet, si shenjë hakmarrjeje ndaj masave ...

Maqedonia e Veriut vazhdon ndalesën për eksportin e miellit dhe vajit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka zgjatur deri më 15 prill ndalimin e eksportit të drithërave, si miellit, grurit, misrit, elbit, farave të lulediellit, si dhe vajrave të lulediellit.

Aeroplani rus shkel hapësirën ajrore të Kanadasë

Një aeroplan tregtar rus fluturoi në hapësirën ajrore kanadeze, pavarësisht masave të vendosura nga Kanadaja që parandalojnë çdo aeroplan rus të hyjë në territorin e saj.

E kishte të ndaluar drejtimin e veturës, ferizajasi kapet duke vozitur

Policia e Kosovës dje ka zënë në flagrancë një shofer në Ferizaj i cili po drejtonte automjetin, ndonëse kishte pasur ndalesë ta bënte një gjë të ...

Biden njofton për heqjen e ndalesës për udhëtimet nga shtetet afrikane

Presidenti amerikan, Joe Biden njoftoi të martën se gjatë kësaj jave ai do të heqë ndalesën për udhëtime nga Afrika e Jugut dhe shtetet e ...

Përkundër kërkesës së BE-së, MPJD ia ndalon sërish Petkoviqit hyrjen në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ia ka refuzuar sërish kërkesën që të vizitojë Kosovën, drejtorit të ashtuquajturës Zyrë ...

Kina ndalon të gjitha transaksionet me kriptovaluta

Banka Qendrore e Kinës ka njoftuar se të gjitha transaksionet e kriptovalutave janë të paligjshme. Vendimi i autoriteteve ndalon në mënyrë efektive monedhat digjitale, përfshirë Bitcoin.