Postet nga: Nasuf Hasani

E pazakontë, avokatëve nuk u lejohet hyrja në Gjykatën e Prishtinës

 

Avokatët kundërshtojnë blerjen e objektit milionësh për Odën e Avokatëve

Një objekt i ri në vlerë prej 1 milionë eurove për Odën e Avokatëve të Kosovës ka nxitur reagime dhe kundërshtime nga avokatët.

Avokati e quan spektakël arrestimin e drejtorit të Ramiz Lladrovcit

Avokati i drejtorit të Infrastrukturës në Komunën e Drenasit, Nasuf Hasani i ka quajtur të pasakta pretendimet se Idriz Hysenaj ka keqpërdorur pronat e Komunës.

Paditet Ministria e Pal Lekajt - Dokument

Kompania e auto transportit “Sharr Travel” e ka paditur sot Ministrinë e Infrastrukturës dhe Transportit në Gjykatën e Prishtinës.

Lirohet kryetari i "Dardanëve”, flet avokati i tij

Kryetari i tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha është liruar nga paraburgimi dhe nga të gjitha masat e tjera.

Supremja ia vërteton pafajësinë të akuzuarit se deshi t’i bashkohej luftës në Siri

Gjykata Supreme e Kosovës përfundimisht i ka dhënë vulën e pafajësisë Rinor Dizdarit që akuzohej se ka dashur t’u bashkohej formacioneve ushtarake jashtë territorit ...

Kallëzim penal ndaj kryetarit të Odës së Avokatëve Osman Havolli

Kryetari i degës së OAK-së, në Prishtinë, Nasuf Hasani ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të OAK-së, Osman Havolli, nën dyshimet për keqpërdorim të besimit.

Apeli Përmbys Vendimin e Gjykatës për të Akuzuarit për Plagosjen në Drenas

Gjykata e Apelit ka aprovuar ankesat e mbrojtësve të të pandehurve Skender Gjeli, Halil Topalli, Mendrit Topalli, Fadil Topalli, si dhe të miturit L.T., duke e kthyer në ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!