Postet nga: avni llumnica

Tentim vrasja ndaj avokatit Azem Vllasi, shtyhet seanca

 

Sadri Ramabaja nuk e thotë asnjë fjalë në gjykimin për rastin 'Syri i Popullit'

Sadri Ramabaja dhe Avni Llumica nuk pranuan sot të ballafaqohen për akuzën në rastin e njohur si “Syri i Popullit”.

Mungesa e dëshmitarëve anonim shtyu seancën në rastin e plagosjes së Azem Vllasit

 

I akuzuari Avni Llumnica arrestohet në Shqipëri, dështon seanca në rastin e plagosjes së Azem Vllasit

Ka dështuar seanca në rastin e njohur si “Syri i popullit”, arsyeja e shtyrjes së kësaj seance ishte mungesa e të akuzuarit Avni Llumnica.

Rasti 'Syri i Popullit', dëshmitari rrëfen momentin kur një person ia kishte kërkuar babait të tij numrin e Azem Vllasit

 

Azem Vllasi dëshmoi në gjykimin e të akuzuarve për tentim vrasjen e tij

Në seancën e mbajtur në rastin e njohur si “Syri i Popullit” është dëgjuar avokati Azem Vllasi, i cili në këtë rast është në cilësinë e ...

Plagosja e Azem Vllasit, konfirmohet aktakuza nga Apeli

Gjykata e Apelit ka konfirmuar aktakuzën ndaj Avni Llumnicës, Sadri Ramabajës, dhe Bajrush Konjushës në rastin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi, i njohur si rasti ‘...

Murat Jashari: Azem Vllasin s`kam dashur ta vras, vetëm kam dashur ta plagosë

Murat Jashari, i akuzuar për vrasje të rëndë e mbetur në tentativë, është ulur sot në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Prishtinës.