Postet nga: ergjyment barbullushi

Incident në Odën e Avokatëve të Kosovës, një anëtar shoqërohet në Polici

Një incident ka ndodhur sot në mbledhjen e këshillit drejtues të Odës së Avokatëve të Kosovës.

Aktakuzë ndaj avokatit Hajrip Krasniqi, akuzohet për sulm ndaj kolegut Ergjyment Barbullushi

Është ngritur aktakuzë me kërkesë për urdhër ndëshkimor ndaj avokatit Hajrip Krasniqi për incidentin në Odën e Avokatëve të Kosovës (OAK).

Paralajmërohet dhe kundërshtohet ndryshimi i vendimmarrjes në Odën e Avokatëve të Kosovës

Përplasjet në Odën e Avokatëve të Kosovës nuk kanë të ndalur.

Incident në mbledhjen e Odës së Avokatëve, pretendime për sulm e sharje me nënë

Kryetari i degës së Odës së Avokatëve të Gjakovës, Ergjyment Barbullushi, po pretendon se është sulmuar me shishe dhe është sharë nga homologu i tij prizrenas, ...

VIDEO: Familjet gjakovare 6 vite përballje nëpër gjykata për pronën e serbit

Fatlije Koshi, pensioniste nga Gjakova, me 26 prill të vitit 2013, thotë se kishte blerë shtëpi nga shtetasi serb Zdravko Kaziq, në qendër të qytetit.

Apeli u Heq Gjobën Avokatëve në Rastin Bakija

Gjykata Themelore e Gjilanit i kishte dënuar avokatët Dodaj e Barbullushi me nga 800 euro gjobë, sepse sipas saj kishin prishur rendin në gjykatë duke mos iu bindur urdhrave ...

Nis Rigjykimi i ish Inspektorëve të Komunës së Gjakovës

Në Gjykatën Themelore të Gjakovës ka rinisur gjykimi i ish inspektorëve Faik Bordoniqi, Bujar Gjoshi, Ilirjana Mamusha – Luzha dhe Behar Vula, të akuzuar për veprën ...