Postet nga: nait hasani

LDK-ja zbulon prapaskenat e propozimit të Nait Hasanit për ambasador

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas propozimit të Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike për emërimin e deputetit Nait Hasani si ambasador ...

Në prag zgjedhjeve propozohet që Nait Hasani i PDK-së të rehatohet ambasador

Anëtari dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Nait Hasani shumë shpejtë mund të bëhet Ambasadorë në Shqipëri.

Nait Hasani sfidon Sami Lushtakun: Tregoji emrat!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Nait Hasani, ka folur rreth akuzave që i ka bërë bashkëpartiaku i tij, Sami Lushtaku, sipas të ...

Nait Hasani: Asnjë Qeveri nuk kërkoi zbardhjen e Masakrës së Dubravës

Në seancën e veçantë të Kuvendit të Kosovës për 20-vjetorin e masakrës në burgun e Dubravës, njëri nga të mbijetuarit, Nait Hasani, deputet ...

Hasani e Sherifi në polemika për Ligjin për Lojërat e Fatit

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës ku po bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndalimin e Lojërave të ...

Për një himn me vargje

Rrethanat politike në të cilat u shpall Pavarësia e Kosovës, 11 vjet më parë, më 17 shkurt 2008, ia pamundësuan shtetit më të ri në Evropë që ta ketë himn ...

AGK reagon pasi Nait Hasani largoi mediat pa arsyetim nga mbledhja e Komisionit

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar pasi kryetari i Komisionit për Administratë Publike dhe Media, Nait Hasani i ka larguar gazetarët pa asnjë arsyetim nga ...

Hasani: Institucionet po kërkojnë rritje të koeficientit për pagat

Seanca e Kuvendit ka filluar diskutimet për projektligjin për pagat në sektorin publik.