Postet nga: naime krasniqi- jashanica

Gjykimi i avokatit Haxhi Çekaj, avokati Osmani i kërkon trupit gjykues mbrojtje nga dëshmitari

Në gjykimin e avokatit Haxhi Çekaj, i cili akuzohet për mashtrim, është marrë në pyetje dëshmitari i rastit, Jashar Lokaj.

Vrasja në fabrikën e përpunimit të mishit, eksperti: Viktima u qëllua nga afërsia

Në dëshminë e tij në gjykimin për vrasjen e Armend Kutllovcit, eksperti i balistikës, Lutfi Raci, tha se bazuar në raportin e autopsisë qitja nga arma është ...

Sadri Ramabaja rrëfen takimin me agjentët e AKI-së dhe njerëzit e Kadri Veselit

Ish asamblisti i Vetëvendosjes i akuzuar si pjesë e grupit që planifikuan vrasjen e Azem Vllasit, ka rrëfyer para gjykatës takimet me njerëzit e AKI-së.

Nervozohet Sylë Hoxha, i thotë të akuzuarit mbylle gojën

Tensione verbale janë shkaktuar sot gjatë seancës në rastin e njohur si ‘Syri i Popullit’.

Dështon seanca ndaj avokatit të akuzuar për mashtrim të klientit

Seanca gjyqësore ndaj avokatit Haxhi Çekaj, i cili po akuzohet për mashtrim, ka dështuar të mbahet sot.

Dëshmitari rrëfen si u shtri në veturë kur u shkrepën plumbat në Podujevë

Dy dëshmitarë janë dëgjuar në seancën e sotme në gjykimin për vrasje në tentativë, rast që ka ndodhur në Podujevë para 9 vitesh.

Veçohet procedura në gjykimin për vizat italiane, Ukë Rugova ndihet i pafajshëm

Në gjykimin e grupit prej 20 të akuzuarve për krim të organizuar e kontrabandim me emigrantë, në mesin e të cilëve është edhe Ukë Rugova, Gjykata e Prishtinës ...

Ramabaja: Unë e Azem Vllasi jemi viktima

Sadri Ramabaja, ish-asamblist i Lëvizjes Vetëvendosje, i akuzuar në rastin e njohur si ‘Syri i Popullit’ ka dhënë mbrojtjen e tij sot në gjykatë.