Postet nga: AGIM KUCI

Hajnat hyjnë dhe vjedhin në shtëpinë e gjyqtarit të Krimeve të Rënda

Të enjten në mbrëmje, shtëpia e gjyqtarit të Krimeve të Rënda në Prishtinë, Agim Kuçi është bërë cak i hajnave.

Akuzohen për përvetësimin e 76 mijë eurove të Postës së Kosovës, dy zyrtaret nuk e pranojnë fajësinë

Fllanza Shabi dhe Fatime Hoti-Abazi janë ulur sot sërish në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës për t'u përballur me akuzat që ...

Gjykata vendos ndaj ish-koordinatorit të Panelit për lirim me kusht, i akuzuar për falsifikim të dokumenteve

Ish-Koordinator i Panelit për lirim me kusht, Bedri Duraku, i akuzuar për falsifikim të dokumenteve, është liruar nga akuza.

Sekiraqa flet nëse ishte ngatërruar me Triumfin për Adelina Ismailin?

“Unë nuk kam pas asnjë arsyje, as motiv, as shkas, për asnjë send më të vogël me pas problem të çfarë do llojit me të ndjerin Triumf Riza, ...

Vrasja e dyfishtë në Drenas, burgim i përjetshëm për të akuzuarin që vrau babë e bir

Xhafer Bardhi u është gjetur fajtor dhe u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e dyfishtë të babait dhe birit të tij 15 vjeçar në ...

'Takimi që nuk ndodhi kurrë' - Rrëfimi i dëshmitarit gjatë gjykimit në rastin e vrasjes së biznesmenit Bedri Rexhepi

Jeton dhe Nexhat Vllasaliu u përballën sot me dëshminë e Almir Osmani, në rastin  e vrasjes së biznesmenit nga Prishtina, Bedri Rexhepit, e të akuzuar për ...

Babai i Triumf Rizës - Enver Sekiraqës: Ti je vrasës

“Familja jonë nuk kemi pasë kurrë probleme me kërkan, i vetmi njeri që zyrtarisht, në mënyrë zyrtare ka pasë problem ka qenë Enver Sekiraqa, prandaj ky është vrasë...

Akuzohet për vjedhje të votave në 2017, nuk pranon fajësinë

Suzana Mehmeti Teneshdolli e akuzuar për falsifikim me rezultate të votimit është deklaruar e pafajshme lidhur me pretendimet e prokurorisë.