Postet nga: naim maloku

Përvojat e anëtarëve të emëruar nga Qeveria Kurti në Bordin e Telekomit

Ndër vendimet e para të Qeverisë së Albin Kurtit ishte shkarkimi i Bordit të Ndërmarrjes Publike “Telekomi”.

Ish-këshilltari i Haradinajt porosit VV-në 'të mos shantazhohet' nga LDK

Naim Maloku, ish-këshilltar politik i kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, ka një këshillë për Lëvizjen Vetëvendosje.

Edhe një ish-luftëtar i UÇK-së intervistohet nga Gjykata e Hagës

Ish-luftëtari i UÇK-së, Naim Maloku është intervistuar gjatë ditës së sotme nga Prokuroria Speciale.

Prokurorët e Speciales intervistojnë Sokol Bashotën dhe Naim Malokun

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota dhe ish-eprori i UÇK-së, Naim Maloku, do të intervistohen nga prokurorët e Gjykatës ...

Naim Maloku, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Njëri nga Ish- eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naim Maloku është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Specializuar në kuadër të Gjykatës Speciale ...

Eksperti i telekomunikacionit: Unë nuk do ta kisha nënshkruar kontratën me Z-Mobile

Naim Maloku, i cili ishte ftuar për të dëshmuar në cilësinë e ekspertit të telekomunikacionit në Komisionin Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala, ...

Haradinaj emëron Naim Malokun këshilltar

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar sot në mëngjes me ish-eprorin e UÇK-së, Naim Maloku, të cilin vite më parë e kishte pasur edhe bashkëpartiak.

Naim Maloku: Më 1998 Kam Thënë se Vrasja në Bellanicë Do të Zbardhet

Në gjykimin e Fatmir Limajt për krime lufte që është duke u mbajtur në Gjykatën Themelore në Gjakovë ka dëshmuar edhe Naim Maloku, ish-epror i UÇK-së.