Postet nga: nafta

BE kufizon çmimin për produktet ruse të naftës

Vendet e BE kanë rënë dakord për vendosjen e çmimit tavan për produktet ruse të naftës. Më vonë edhe vendet e G7-s dhe Australia deklaruan ...

Çfarë ndikimi kanë pasur sanksionet perëndimore ndaj Rusisë mbi eksportet e saj të naftës dhe gazit?

Që nga pushtimi i Ukrainës nga Rusia, shumë shtete janë zotuar t'i japin fund ose t’i kufizojnë importet e tyre të naftës dhe gazit për t’...

OKB: Shifrat e civilëve të vrarë në Ukraainë 'dukshëm më të mëdha' se shifrat e njohura zyrtare

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka nënshkruar një dekret që ndalon furnizimin me naftë dhe produkte të naftës për vendet që marrin pjesë në një tavan ç...

Ukraina: Çmimi tavan ndaj naftës ruse të ulet në 30 dollarë për një fuçi

Ukraina përshëndeti vendosjen e çmimit tavan ndaj naftës ruse prej 60 dollarësh për një fuçi, por tha se ky çmim duhet të ulet në 30 dollarë ...

Pikat e tregtimit në Hungari mbeten pa karburant pas çmimit tavan të vendosur nga qeveria

Drejtuesit e automjeteve në Hungari po përballen çdo ditë me mungesë nafte e gazi, për shkak të një çmimi tavan të vendosur nga qeveria, i cili po vë ...

Skadimi i vendimit për çmime tavan, ky është çmimi i derivateve të naftës sot

Pas skadimit të Vendimit për Rregullimin e Çmimeve të Produkteve të Naftës, çmimet sot në Kosovë sillen prej 1.69 euro deri në 1.72 euro për një litër naftë.

Rritje e faturave të gazit dhe energjisë elektrike në të gjitha kryeqytetet e BE

Kostot e energjisë për familjet në të gjithë Evropën pothuajse janë dyfishuar në krahasim me një vit më parë, kanë zbuluar të dhënat e reja.

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan të derivateve për 48 orët e ardhshme.