Postet nga: Çmimi i Naftës

Nisin hetimet për arsyet e shtrejtimit të naftës në Kosovë

Komisioni i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës ka marrë vendim për fillim të hetimeve për shkak të dyshimeve të bazuara për ç’ rregullim të konkurrencës në tregun ...

Dyshime për fiksim të çmimit të naftës në Kosovë

Çmimet e naftës në bursën ndërkombëtare kanë rënë për 40 për qind nga fillimi i muajit tetor, por kjo nuk është reflektuar në tregun ...

Haradinaj kërkon ulje të çmimit të naftës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka quajtur të patolerueshëm çmimin e naftës në Kosovë dhe u bëri thirrje Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Ministrisë së ...

Nisin hetimet për çmimin e naftës

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka filluar sot hetimin në tregun e derivateve të naftës nën dyshimet se ka marrëveshje për ngritje të çmimit.

Nafta lirohet në bursë, por jo edhe në Kosovë

Uljet e fundit të çmimeve të derivateve të naftës në bursa ndërkombëtare nuk kanë reflektuar shpejt në vendin tonë, për shkak të mungesës së rregullatorit, ...

Protestuesit përleshen me policinë në Paris, qindra të arrestuar

Autoritetet e rendit në Francë kanë hedhur gaz lotjesjellës dhe ujë në drejtim të protestuesve në Paris, të cilët tentuan të thejnë kordonin në sheshin Champs Elysee.

Protestë në Paris kundër rritjes së çmimit të karburanteve

Policia në Paris ka përdorur gaz lotsjellës dhe topa uji për të shpërndarë protestuesit, të cilët po protestojnë për të dytën javë me ...

Bie çmimi i naftës