Postet nga: nafta

Pse po zvogëlohet sasia e naftës së prodhuar?

Organizata e Shteteve për Eksport të Naftës (OPEC) dhe vendet aleate, përfshirë Rusinë, kanë arritur marrëveshje të re për ulje të sasisë së naftës ...

Petrol Company ofron zgjidhje inovative për zvogëlimin e kostove të derivateve

Imagjinoni sikur jeni duke vozitur rrugës dhe papritur makina juaj paralajmëron se keni pak naftë ose benzinë, dhe ju keni shumë pak para në xhep...

HIB Petrol me çmime bombastike, shpërblen të gjithë konsumatorët deri në 10 cent zbritje për litër!

HIP Petrol ka publikuar sot ofertën me të re. Për 5 ditë rresht çmimi për litër do të jetë deri në 10 cent më lirë.

Bien çmimet e naftës, ja si janë sot në disa pika të Petrol Company

Në një komunitet të krijuar në viber nga Petrol Company për klientët e saj, përmes të cilit njofton klientët e saj për oferta të ndryshme ...

Rriten çmimet e naftës pas zvogëlimit të befasishëm të prodhimit

Çmimet e naftës janë rritur të hënën pasi disa prej eksportuesve më të mëdhenj në botë, kanë marrë vendim për ulje të sasisë së prodhimit.

Çmimet e naftës bien, por jo edhe të produkteve tjera

Çmimet e naftës dhe benzinës në Kosovë janë liruar, por jo edhe të produkteve apo shërbimeve të tjera.

HIB Petrol po rritet e zgjerohet edhe më shumë, së shpejti vjen edhe me 5 pika të reja në treg!

Prishtinë, 28 shkurt 2023 – Lideri kosovar i derivateve, restoraneve dhe marketeve, korporata HIB sot ka njoftuar se do ta rrisë prezencën e saj në treg edhe me 5 pika të reja moderne ...

Zjarr në një rafineri të naftës ruse afër kufirit me Ukrainën

Një zjarr ka shpërthyer në një rafineri të naftës në rajonin rus të Rostovit, afër kufirit me Ukrainën, tha Ministria e Emergjencave, sipas mediave shtetërore ...