Postet nga: Mitrovicë e Jugut

Një 38 vjeçar gjendet i vdekur në oborrin e shtëpisë

Një person pa shenja jete është gjetur sot në oborrin e shtëpisë së tij në Mitrovicën e Jugut.

Ndihmohen me 50 sera bujqit në Mitrovicën e Jugut

Komuna e Mitrovicës së Jugut ka njoftuar se ka ndarë sera për 50 fermerë.

Komuna e Mitrovicës mbyll “ETC”-në, një punëtore rezultoi e infektuar me COVID-19

Sonte është konfirmuar rasti i parë me COVID-19 në Mitrovicën Jugore.

Arrestohet i dyshuari për dhunë fizike ndaj vajzës së tij

Një person është arrestuar, pasi i njëjti dyshohet se në gjendje të dehur ka ushtruar dhunë fizike ndaj vajzës së tij.

Mitrovicë e Jugut - Asafaltohet rruga për në fshatin Vllahi

 

Mbi 6 mijë familje janë ndihmuar me pako ushqimore në Mitrovicën e Jugut

Komuna e Mitrovicës së Jugut, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se gjatë kohës së pandemisë me CoVid-19, në këtë qytet janë ndihmuar mbi 6 ...

Dalin rezultate e mjekëve nga Mitrovica e Jugut që patën kontakt me të infektuarin me coronavirus

 

Mitrovicë e Jugut - Djali sulmon nënën dhe babanë

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në Mitrovicë të Jugut. Një i dyshuar është arrestuar lidhur me këtë rast, ndërsa i dyshuari kishte sulmuar fizikisht ...