Postet nga: Mitrovicë e Jugut

Vdekje e dyshimtë e një gruaje në Mitrovicën e Jugut

Policia e Kosovës (PK) ka njoftuar se si pasojë e lëndimeve të rënda, një grua ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë.

Mitrovica e Jugut ka paguar mbi 1.7 milion euro nga vendimet gjyqësore

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se komuna e Mitrovicës së Jugut ka humbur 1 milion e 746 mijë e 868 euro nga vendimet gjyqësore.

Mitrovicë, arrestohen dy persona për sulm dhe lëndim të rëndë trupor

Hetuesit e stacionit policor Jugu në Mitrovicën e Jugut në orët e pasdites së sotme kanë arrestuar dy persona nën dyshim të përfshirjes në veprat penale ...

Mitrovicë, policët sekuestrojnë armën në momentin kur i dyshuari e ekspozonte para një personi tjetër

Policia e Kosovës ka arritur që të sekuestrojë një armë sot nga një i dyshuar 24-vjeçar, i cili në atë moment po e ekspozonte armën para një ...

Paraburgim 30 ditësh ndaj të dyshuarit për tentim vrasje në jug të Mitrovicës

Paraburgim prej 30 ditësh i është caktuar një personi të dyshuar për vrasje në tentativë dhe pjesëmarrje në rrahje.

Bahtiri: LVV po fiton bindshëm në Mitrovicën e Jugut - LIVE

Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës së Jugut, në një konferencë për media ka deklaruar se kjo parti është duke fituar bindshëm në këtë ...

Policia në Mitrovicë të Jugut thotë se viti 2020 ka përfunduar pa asnjë vrasje

Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicën e Jugut përmes një njoftimit kanë thënë se gjatë këtij viti nuk ka pasur asnjë rast të vrasjeve në kë...

Raportohet e zhdukur një grua në jug të Mitrovicës

Një grua është raportuar e zhdukur nga burri i saj.