Postet nga: Mitrovicë e Jugut

Mitrovicë, arrestohen katër persona për mosrespektim të kufizimit të lëvizjes

Dje në Mitrovicë të Jugut janë arrestuar katër persona, dy meshkuj dhe dy femra pasi nuk kanë respektuar masat e qeverisë për kufizim të lëvizjes.

Bahtiri kundër kufizimit të lëvizjes sipas vendimit të Qeverisë, por thërret që të respektohen vendimet

Kryetari i komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur mbledhje të radhës me Shtabin Emergjent të kësaj komune, për të diskutuar lidhur ...

Bahtiri kërkon funksionalizimin e Qendrës për pajisje me dokumente

Ministria e Punëve të Brendshme nga dita e sotme ka mbyllur Qendrën për pajisje me dokumente në Mitrovicë.

Situata me COVID-19 në Mitrovicën e Jugut, flet drejtoresha e Shëndetësisë

Situata me pandeminë COVID-19 në komunën e Mitrovicës së Jugut është nën kontrollë. Kështu ka deklaruar për KALLXO.com, Erseka Hasanaj- Barani, drejtoreshë e Shë...

Mitrovicë e Jugut - Të hënën rifillon mësimi 2 javor  për semimaturantët

 

U raportua i zhdukur, gjendet i vdekur në oborrin e një shtëpie

Një person pa shenja jete është gjetë sot në mesditë, në oborrin e një shtëpie në Mitrovicën e Jugut.

Mitrovicë e Jugut - Fillon kubëzimi i 6 rrugëve  të Shipolit në vlerë 65 mijë euro

Komuna e Mitrovicës së Jugut, ka bërë të ditur se sot ka filluar realizimin e projektit për kubëzimin e 6 rrugëve të Shipolit.

Arrin në 16 numri i raste më COVID-19 në Mitrovicën e Jugut