Postet nga: goran rakiq

Lista Serbe kundërshton "reduktimin e kompetencave" të Asociacionit

Lista Serbe, partia udhëheqëse serbe e Kosovës e mbështetur nga Beogradi, ka thënë se të dërguarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel ...

Rakiq paralajmëron reciprocitet nëse nuk lejohen votimet në Kosovë për zgjedhjet e Serbisë

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë sot se nëse Kosova nuk lejon që më 3 prill të mbahen zgjedhjet e Serbisë në Kosovë atëherë do ...

Partia e ish ministrit Jabllanoviq, akuzon Listën Serbe se po përgjon qytetarët duke u vendosur kamera në qytet - FOTO

Partia e Serbëve në Kosovë, drejtues i së cilës është ish ministri Aleksandar Jabllanoviq, po pretendon se në zonën e Leposaviqit, një parti e re e lidhur ...

Rakiq: Pa Asociacion nuk do të ketë as institucione të Kosovës

Kryetari i Listës serbe, Goran Rakiq, ka thënë në një konferencë për gazetarë se kandidatët e Listës Serbe kanë fituar në zgjedhjet lokale në 10 komunat ...

Kurti: Çështja nuk është Rakiqi, shkarkimi i tij do ta bënte çështje

Shefi i Qeverisë kosovare, Albin Kurti, ka thënë se operacioni i djeshëm i forcave të rendit në katër komuna të Kosovës, i cili kishte synim luftë...

Krahasimet e ministrit Rakiq dhe thirrja për ndihmë nga Serbia, njohësit e ligjit tregojnë a është vepër penale

“President, gjeneral, ministri, nga ju sot presim përgjigje konkrete, a mundeni apo nuk mundeni të na ndihmoni, a dëshironi apo nuk dëshironi të na ndihmoni. Kjo na ...

Ambasadori gjerman reagon ndaj deklaratës së Goran Rakiqit, i cili aksionin e Policisë e krahasoi me 'Natën e Kristaltë'

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se krahasimi i aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës në veri kundër kontrabandës së mallrave ...

(VIDEO) Rakiq nga Jarinje: Zgjidhja për ngërçin në veri, gjendet në Bruksel

Lideri i Listës Serbe, i cili mbanë edhe postin e ministrit të Pushtetit Lokal në Republikën e Kosovës, Goran Rakiq, ka thënë se zgjidhja e situatë...