Postet nga: Mitrovica e Veriut

Shtabi i Emergjencave në veri demanton IKSHP-në për rastet e reja në veri, Hoti jep sqarime për numrin e rasteve

Mbrëmë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga 295 mostra të testuara dje gjatë ditës, 51 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

OJQ nga Mitrovica e Veriut kërkon nga Ministria e Shëndetësisë t'i përkthejë vendimet edhe në serbisht

Organizata joqeveritare NGO Aktiv e cila kryesisht vepron në pjesën veriore të Mitrovicës ka thënë se vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë i cili ende nuk ë...

Ndalohet nga policia një gazetare në veri të Kosovës

Redaktorja e portalit Kossev në veri të Mitrovicës, Tatjana Llazareviq, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës.

Albin Kurti: Do ta vendosi në agjendë edhe vizitën në Mitrovicë Veriore

Kryeministri në Detyrë, Albin Kurti në një intervistë në RTV 21 ka treguar se do të vendos në agjendën e tij të punës edhe vizitat në komunat veriore.

Mitrovica e Veriut blen mjete për mbrojtje nga COVID-19 në vlerë 145 mijë euro

Komuna e Mitrovicës së Veriut ka blerë mjete për mbrojtje nga coronavirusi në vlerë 144 mijë e 750 euro.

Sveçla premton përkrahje për fshatrat e Zveçanit

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, i shoqëruar nga kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ...

4 raste të reja me COVID-19 në Mitrovicë të Veriut dhe Zveçan

Në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës, janë konfirmuar edhe katër persona të prekur me coronavirus, duke e çuar numrin e të infektuarve në 27, raporton Kossev.

Avokati i Popullit kërkon nga mediat të mos i publikojnë emrat e personave në karantinë

Institucioni i Avokatit të Popullit thotë se ka pranuar me shqetësim njoftimin se disa portale kanë publikuar lista me emra dhe mbiemra, e shumë informata tjera, për personat ...