Postet nga: Mitrovica e Veriut

Arrestohet personi që dyshohet se u soll në mënyrë agresive me Karabinierët në Mitrovicë të Veriut

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka njoftuar për arrestimin e një personi në Mitrovicën e Veriut më 29.02.2024.

Gruaja raportoi se ish- bashkëshorti theu masën e urdhrit mbrojtës, i shkoi në banesë 

Një grua ka raportuar se ish- bashkëshorti i saj e ka shqetësuar pasi i kishte shkuar te banesa e saj. 

Kush është grupi që po dyshohet se shpërndau fletushka me thirrje për rezistencë në Mitrovicë të Veriut?

“Mbrojtja Popullore”, është emri i ri i një grupi apo organizate e cila që nga protesta e djeshme, 12.02.2024, në Mitrovicën Veriore doli në publik.

Çka përmbajnë fletushkat që u shpërndanë dje në Mitrovicë të Veriut?

“S’ka dorëzim” – kështu u shkrua në njërën nga fletushkat që u shpërndanë në Mitrovicë të Veriut, pas protestës që u mbajt të hë...

Përmbajtja e fletushkave që u shpërndanë në protestën e djeshme në Mitrovicën Veriore, policia nis hetimet për ‘nxitje të urrejtjes’

Qytetarë serbë kanë protestuar të hënën (12.02.2024) në Mitrovicën Veriore kundër vendimit të Bankës Qendrore për dinarin, monedha e Serbisë.

Policia me deklaratë pas protestës në Mitrovicën Veriore

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me protestën që u mbajt mesditën e sotme – 12.02.2024 në Mitrovicë të Veriut nga qytetarë serbë të cilët protestuan ...

Mitrovicë e Veriut, protesta e serbëve kundër vendimit të BQK-së për dinarin

Serbët kanë protestuar në Mitrovicën e Veriut kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës.

Grafitet në Zubin Potok, Leposaviq dhe Mitrovicë të Veriut, Policia jep detaje

Tri raste të nxitjes së përçarjes dhe mosdurimit u shënuan të dielën e 11 shkurtit në Kosovë, ka njoftuar Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.