Postet nga: ministria e shëndetësisë

Saga pa fund e sigurimeve shëndetësore në Kosovë

Edhe pse procesi kishte nisur një dekadë e gjysmë më parë, banorëve të Kosovës ende nuk u ofrohet sigurim shëndetësor publik. Pritja mund të zgjasë edhe ...

Serbia sjell barna për serbët e Kosovës, dërgesa pret lejen e MSH-së

Serbia ka nisur drejt Kosovës një dërgesë me barna për komunat e banuara me shumicë nga serbët, mirëpo, nuk është futur akoma në Kosovë pasi ...

Vitia aprovon kërkesën për furnizim të veriut me barna, Szunyog: Shpresoj të dorëzohen shpejt

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Thomas Szunyog, ka njoftuar se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ekipi i tij kanë aprovuar kërkesën pë...

Të paktën 32 të vdekur dhe 63 të plagosur në një aksident në Egjipt

Të paktën 32 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një aksident në Egjipt me disa automjete, ka thënë Ministria e Shëndetë...

Fillon renovimi i Klinikës së Onkologjisë

Ndonëse drejtori i Onkologjisë, Ilir Kurtishi, në maj pati thënë se planifikojnë që renovimi i kësaj klinike të fillojë në qershor e të kryhet në nëntor, ...

Kryetari i Ferizajt e Ministri i Shëndetësisë vunë gurthemelin e objektit të ri të QKMF-së

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu e Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia vunë sot gurthemelin e objektit të ri të Qendrës Kryesore të Mjekësisë ...

Rëndësia e shëndetit mendor, kërkohet më shumë mbështetje nga institucionet e Kosovës

Në Kosovë po vlerësohet se ka ngritje të vetëdijesimit lidhur me rëndësinë e ruajtjes së shëndetit mendor.

Specializantët protestojnë për mospagesën e kujdestarive: Prej muajit shkurt nuk kemi marrë asnjë cent

Një grup i specializantëve kanë protestuar sot para Ministrisë së Shëndetësisë duke shprehur pakënaqësitë e tyre lidhur me mospagesën e kujdestarive prej muajit shkurt.