Postet nga: ministria e shëndetësisë

MSh-ja del me udhërrëfyes klinik për menaxhimin dhe trajtimin e COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se është aprovuar udhërrëfyesi klinik “Menaxhimi dhe trajtimi i COVID-19”.

Sekretari i suspenduar i MSh-së nuk sqaron se si u blenë mjetet anti-Covid 400% më shtrenjtë

Sekretari i suspenduar i Përgjithshëm i Ministrisë së Shëndetësisë, Naim Bardiqi, nuk ka dhënë sqarime specifike sa i përket blerjeve të shtrenjta të mjeteve ...

Sekretari i suspenduar i Ministrisë së Shëndetësisë: Kosova ka pranuar mbi 70 donacione nga Serbia që nga 2016-ta

Sekretari i suspenduar i Përgjithshëm i Ministrisë së Shëndetësisë, Naim Bardiqi ka deklaruar se MSh-ja që nga viti 2016 deri më 2019 ka pranuar mbi 70 donacione nga Serbia.

Detajet e policisë për 7 vjeçaren e cila vdiq në ekzaminim mjekësor në Prishtinë

Një vajzë e moshës 7 vjeçare ka vdekur gjatë ditës së djeshme gjatë një ekzaminimi në Prishtinë.

Haskuka me akuza për Qeverinë: Situata ka dalë jashtë kontrollit

Kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka kritikuar Qevrinë Hoti, duke thënë se situata me menaxhimin e pandemisë ka ...

Lufta ndaj COVID-19, Ministri Zemaj thotë se në Kosovë do të vijnë 4 mjekë nga Italia

Gjatë informimit në lidhje me zbatimin e masave të mbrojtjes ndaj COVID-19, në mbledhjen e Qeverisë, ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj tha se në bashkëpunim me ambasadë...

Ministri Zemaj paralajmëron 100 mijë teste për COVID-19 dhe 50 respiratorë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë ka informuar për zbatimin e masave të mbrojtjes ndaj COVID-19.

Auditori: Në Institutet Rajonale të Shëndetit Publik janë bërë pagesa mbi 10 euro përmes arkës

Në bazë të Rregullës Financiare për të hyrat, të gjitha pagesat prë shërbime në lartësi mbi 10 euro, duhet të bëhen përmes bankave.