Postet nga: mimoza kusari

Mimoza Kusari: Arrestimi i Anëtarit të Alternativës, Inskenim

Kandidatja e Alternativës për kryetare të komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari- Lila, e cilësoi si “të inskenuar” arrestimin e sotëm të një anëtari ...

Mimoza e AKR-së më e ‘Madhe’ se Mimoza e Alternativës

Ndërrimi i partisë si duket ka ndikuar edhe në ndërrimin e numrit të votave të Mimoza Kusari-Lilës në kandidaturën e saj për Gjakovë.

Tetë Gratë e Kosovës që Synojnë Kreun e Komunës

Me rreth tre përqind të kandidaturave për zgjedhje lokale, gratë e Kosovës kanë disa pika konkrete në të cilat zotohen për punë nëse u besohet ...

Mimoza Kusari Kujton Përballjen e Bajram Rexhepit me Protestuesit në Mars 2004

Ish-kryeministri i Kosovës Bajram Rexhepi, ka vdekur sot në një spital në Turqi, në moshën 63-vjeçare, pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rë...

Mimoza Kusari Sërish Kandidon në Gjakovë

Mimoza Kusari- Lila ka vendosur të garojë për postin e kryetares së komunës së Gjakovës nën siglën e subjektit të saj politik, Alternativa.

Si do Votojë Alternativa më 3 gusht?

Koalicioni LAA nuk do e votojë Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit dhe as Ramush Haradinajn për kryeministër. Kështu ka deklaruar Mimoza Kusari- Lila, kryetarja e ...

Gjykimit për Tentim-Vrasjen e Mimoza Kusarit Nuk i Shihet Fundi

Gjykimit për Tentim-Vrasjen e Mimoza Kusarit Nuk i Shihet Fundi

Ai akuzohet se u mor vesh me dy shtetas të Shqipërisë për vrasjen e Mimoza Kusari-Lilës gjatë muajit korrik të vitit 2015. Për vrasjen e kryetares së ...

‘Petro Nini Luarasi’, Rruga e Re që i Shtohet Gjakovës

Rruga “Petro Nini Luarasi”, në një gjatësi prej rreth 600 metrash, do të lidhë pjesën e re të qytetit, apo lagjen “Rezina” me rrugën transite, dhe pritet ta ...