Postet nga: mimoza kusari

Gjykatësi toleron ish-ministrat e akuzuar për "faljen e hidrocentraleve"

Ndryshe prej herëve të tjera e nga praktika gjyqësore, në seancën e sotme ndaj të akuzuarve në rastin “Falja e Hidrocentraleve” të akuzuarit në mesin e të ...

Deklarohen të pafajshëm ish-ministrat e akuzuar për “faljen e hidrocentraleve”

Në Gjykatën e Prishtinës është duke u mbajtur seanca e shqyrtimit fillestar ndaj ish-ministrave të qeverisë “Thaçi 2” Besim Beqaj, Mimoza Kusari-Lila, Dardan Gashi e Nenad Rashiq, rast ...

​Buxheti përplas Mimoza Kusarin dhe Hykmete Bajramin

Në seancën e sotme plenare për rishikimin e buxhetit, deputetja Mimoza Kusari-Lila, adresoi kritika të ashpra ndaj ministres së Financave, Hykmete Bajrami.

Dështon në nisje gjykimi ndaj ish-ministrave të “Qeverisë Thaçi 2” për faljen e katër hidrocentraleve

Ndonëse sot ka qenë e paraparë që të fillonte gjykimi kundër ish-ministrave dhe 15 zyrtareve të tjerë të cilët po akuzohen për keqpërdorim të detyrës, ...

Kusari- Lila ka disa fjalë për Vjosa Osmanin

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari- Lila i ka dalur në krahë, kryeparlamentares, Vjosa Osmani, pas shkarkimit nga pozitat udhëheqëse të LDK-së.

Reagimi i Mimoza Kusarit pas votimit të Qeverisë Hoti

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari ka reaguar pas miratimit të Qeverisë në krye me Avdullah Hotin e LDK-së.

Mimoza Kusari pjesë e listës për deputetë të VV-së?

Kryetarja e partisë Alternativa, Mimoza Kusari, pritet të jetë pjesë e listës së kandidatëve të Vetëvendosjes për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit.

Nuk arrihet marrëveshja për koalicion mes Mimoza Kusarit e Albin Kurtit

Partia Alternativa e Mimoza Kusarit ka bërë të ditur se bisedimet për një koalicion të mundshëm parazgjedhor me Vetëvendosjen nuk kanë sjellë rezultat.