Postet nga: Atifete Jahjaga

“UNWomen” emëron njërën nga zyrat me emrin e ish-presidentes, Atifete Jahjaga

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjagaka njoftuar se zyra Rajonale e “UNWomen” për Evropën dhe Azinë Qendrore ka emërtuar njërën nga zyrat e tyre me emrin ...

Jahjaga e habitur me ftesën për Daçiqin në konferencën për dhunën seksuale

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka reaguar lidhur me prezencën e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq në Konferencën Ndërkombëtare për ...

Ish-presidentja Jahjaga kritikon mospërfshirjen e grave në dialogun Kosovë-Serbi

Atifete Jahjaga ish-presidente e Kosovës ka thënë se pavarësisht që ka shumë gra të dhunuara, asnjë grua nga Kosova sot nuk merr pjesë në tavolinën e ...

Mesazhi i Atifete Jahjagës për lajmet e rreme: Rrena gjithmonë i ka këmbët e shkurtëra - VIDEO

Organizuar nga Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN) në partneritet me Internews Kosova dhe me FindBug, në Prishtinë të hënën, më 4 prill u shënua Dita Ndë...

Ceremonitë e ndryshme të emërimit të dy komandantëve të FSK-së

Dorëheqja e komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama, bëri që të martën të emërohet komandanti i ri i FSK-së, ...

Osmani takon ish-presidentët, thotë se po krijon një model të ri të konsultimit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ish-presidentët, Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli dhe Atifete Jahjaga.

Jahjaga: Duhet të rishikohet afati për njohjen e statusit të viktimave të dhunës seksuale të luftës

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në konferencën e organizuar për të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës, ka propozuar që të rishikohet afati prej 5 vitesh ...

Çka kishte deklaruar Presidentja Jahjaga për faljen e të dënuarve për vrasje

Javën e fundit bëri bujë lajmi për faljen e dy të dënuarve për vrasje në rastin e njohur si “Bllaca”, nga ish presidenti Hashim Thaç...