Postet nga: Koalicioni

Versioni i PDK-së për prishjen e koalicionit qeverisës me LVV-në në Gjilan

Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë ndërprerë bashkëpunimin për qeverisje në komunën e Gjilanit.

Prishet koalicioni i LVV-së dhe PDK-së në Gjilan, Haziri thotë se LDK do vazhdojë të jetë në opozitë

Nnënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, pas prishjes së koalicionit qeverisës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Partisë Demokratike në Gjilan tha se LDK-ja do ...

PDK në Dragash lidh koalicion me AAK, GIG dhe Pokret Za Gora

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Dragashit, Shaban Shabani, sot gjatë ditës ka lidhur koalicion parazgjedhor me tri parti të tjera në garën ...

PDK dhe LDK arrijnë marrëveshje në Malishevë

Partia Demokratike e Kosovës në Malishevë ka nënshkruar sot marrëveshje koalicioni me LDK-në në këtë komunë.

Kështu e komenton Alban Hyseni mbështetjen që po e merr nga Qemajl Mustafa i PDK-së

Kandidati për kryetar të Gjilanit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Hyseni, ka thënë se është i hapur për koalicion me Partinë Demokratike të ...

Balotazhi në Gjilan, PDK: LVV dhe LDK na kanë ofruar takime

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të degës së PDK-së në Gjilan, Riad Rashiti, ka bërë të ditur për KALLXO.com se kanë pasur ftesa për ...

Xhafer Tahiri përplasje me LVV-në në Vushtrri, rrezikohet koalicioni

Kuvendi Komunal i Vushtrrisë sot  ia ka dhënë dritën e gjelbër Planit të Rimëkëmbjes Ekonomike të propozuar nga kryetari, Xhafer Tahiri.

Hoxhaj për koalicionin me Nismën: Ende s’kemi vendosur

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj tha se ende nuk kanë vendosur për koalicion me partinë Nisma Socialdemokrate.