Postet nga: millan radojiçiq

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, Boban Bogdanoviq jep deklaratë në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Boban Bogdanoviq sot është dëgjuar në cilësinë e dëshmitarit në lidhje me vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviqit.

Mediat serbe raportojnë se Millan Radojiçiq është kthyer në Kosovë

Mediat serbe janë duke raportuar se nënkryetari i Listës Serbe, Millan Radojiçiq, është kthyer në Kosovë.

Lumezi: Millan Radojiçiqin e kemi intervistuar online

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka thënë se Millan Radojiçiqin e kanë intervistuar online në cilësinë e dëshmitarit.

Ish-drejtori i Policisë: Komandantët që u fotografuan me Radojiçiqin duhet të suspendohen

Pesë eprorë të Policisë në veriun e Kosovës kanë marrë pjesë në një takim të thirrur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq. Në atë takim ka qenë edhe ...

Dyshime se Millan Radojiçiq takoi eprorë të Policisë së Kosovës në Beograd

Policë të Kosovës mund të jenë ulur sot në një takim me Millan Radojiçiqin, njeriun e shpallur në kërkim nga Prokuroria e Kosovës.

Gjykimi për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, dëshmitarët hezitojnë të akuzojnë bandën serbe

Dy dëshmitarët në gjyqin për vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, më 2018, në Gjykatën të Prishtinës sot hezituan që të konfirmonin dë...

Si u arratis Millan Radojiçiq nga pika kufitare? Flet prokurori që e futi në “stop-listë”

I kërkuar më parë për rastin e vrasjes së ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, Millan Radojiçiq sot është në “stop- listë” për rastin e ...

Suspendohen tre zyrtarë policorë pas arratisjes së Millan Radojiçiq

Tre zyrtarë policorë, të cilët kanë qenë në punë dhe pikë kontrolli në pikën kufitare në Bërnjak, janë suspenduar me rekomandim të Inspektoratit Policor të Kosovës.