Postet nga: burim ramadani

Burim Ramadani kundër vendimeve të Pal Lekajt dhe pro shitjes së telekomit

Kandidati për deputet nga AAK, Burim Ramadani është shprehur për shitjen e Telekomit të Kosovës ndërsa është kundër monopolit në homologim të vazhduar nga Pal ...

Burim Ramadani: Ministria ruse ka lëshuar komunikata më shumë se Serbia kundër FSK-së

Burim Ramadani, ish-zëvendësministër i Ministrisë së Mbrojtjes, tha se gjatë procesit të transformimit të FSK-së kanë parë pengesa të brendshme më shumë sesa të jashtme.

Zenun Pajaziti: S'kam qenë i kënaqur kurrë me shkallën e luftimi të krimit dhe korrupsionit

Në debatin ku po diskutohet për politikën e jashtme dhe sigurinë, ish-ministri i Punëve të Brendshme, Zenun Pajaziti, tha së në kohen e qeverisjes së tij, Policia ...

Këshilltari i Kadri Veselit: Zyrtarët e AAK-së e kanë detyruar Elez Blakajn ta lëshojë Kosovën

Zyrtari i PDK-së e kandidati për deputet, Blerim Latifi, ka thënë se zyrtarët e AAK-së e kanë kërcënuar prokurorin Elez Blakaj në lidhje me çështjen ...

“Serbia frikësohet të bëjë luftëra, sepse është djegur keq në Kosovë”

Zëvendësministri në detyrë i Mbrojtjes, Burim Ramadani, e ka quajtur forcim të institucioneve të vendit, Strategjinë e Sigurisë së Kosovës. Ai shton se Serbia nuk ka ndryshuar, ...

Ramadani: Armatosja e Serbisë me pajisje ruse, rrezikon Ballkanin

Zëvendësministrit në detyrë i Mbrojtjes, Burim Ramadani ka reaguar lidhur me furnizimin me armë që i ka bërë Rusia, Serbisë.

Gjenerali serb s'e duron praninë e Kosovës, lëshon mbledhjen në Bruksel

Gjenerali Pedrag Bandiq, shef i delegacionit të Serbisë, nuk ka duruar praninë e zyrtarëve të Kosovës në mbledhjen e mbajtur në Bruksel për normalizimin e aviacionit në ...

Arbreshët vizitojnë ushtrinë e Kosovës

Një delegacion i komunitet arbëresh nga Sicilia e Italisë kanë vizituar sot Ministrinë e Mbrojtës në Republikën e Kosovës.