Postet nga: Masa Reciprociteti

Situatë e qetë në Jarinjë - Pamje

Kosova ka hyrë në ditën e tetë prej kur Qeveria vendosi reciprocitet në targa ndaj Serbisë.

Veseli: Aplikimi i masës së reciprocitetit, akt tipik i mentalitetit mashtrues të Kurtit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se vendimi djeshëm i Kurtit për masat e reciprocitetit ndaj Serbisë është akt i mentalitetit mashtrues.

Kryeministri Kurti vizitë Doganës, njoftohet për zbatimin e reciprocitetit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministren në detyrë të MEPTINIS, Rozeta Hajdari dhe ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë vizituar Doganë...

Haziri: Të largohet tarifa ndaj Serbisë, më vonë reciprociteti

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se është koha që të hiqet tarifa 100 për qind ndaj produkteve serbe.

Hapat që mund të zhbllokojnë tregtinë me Maqedoninë Veriore

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala gjatë takimit më ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë Veriore, Kreshnik Bekteshi, janë pajtuar së deri të premten Agjencia e Ushqimit dhe ...

Reciprociteti: Ministri Endrit Shala bllokon mjaltën e patatet nga Maqedonia e Veriut

Siç kishte paralajmëruar, Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, sot ka marrë vendim që t’i vendos masa reciproke produkteve të Maqedonisë së Veriut.