Postet nga: Marshi për Drejtësi

Krasniqi: Lavdia e UÇK-së nuk pakësohet me kalimin e viteve

Mijëra qytetarë nga të gjitha anët e Kosovës janë mbledhur në sheshet e Prishtinës në Marshin për Drejtësi, në përkrahje të ish- krerë...

Hoxha: Ky shesh do të jehojë sërish, në ditën e kthimit të çlirimtarëve tanë

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, në Marshin për Drejtësi para të pranishmëve rrëfeu për situatën para 24 viteve, kur forcat serbe po dëbonin me ...

Tasholli: Isha 13-vjeç kur e pashë për herë të parë ushtarin e UÇK-së

Në një fjalë rasti para pjesëmarrësve në Marshin për Drejtësi, Ismajl Tasholli, ka rrëfyer se ka qenë 13-vjeçar kur ka parë për herë ...

Me autobusë e të organizuar qytetarë të shumtë drejtë kryeqytetit për "Marshin e Drejtësisë"

Me flamuj të vendosur në automjetet e tyre e duke i rënë borisë, qytetarë të shumtë nga vende të ndryshme të Kosovës janë nisur për në Prishtinë.

Grumbullimi i qytetarëve për "Marshin e Drejtësisë" përmes fotografive

Qytetarë të shumtë të veshur me bluza në të cilat shkruhet “Liria ka emër” e me pankarta në duar, kanë nisur grumbullimin në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Pak orë para fillimit të “Marshit për Drejtësi”, Policia jep detaje për planin e sigurisë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka bërë përgatitjet e nevojshme operacionale për të ruajtur rendin dhe qetësinë publike në marshin i cili është organizuar ...

Sot mbahet “Marshi për Drejtësi” kërkohet drejtësi për ish- krerët e UÇK-së

Nga ora 14:00 është planifikuar nisja e “Marshit për Drejtësi” e organizuar për të kërkuar drejtësi për ish- krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë...

Nesër mbahet ‘Marshi për Drejtësi’, organizatorët bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive

Organizatorët e ‘Marshit për Drejtësi’, Eliza Hoxha dhe Ismail Tasholli, edhe njëherë kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të marrin pjesë në ‘...