Postet nga: Ish krerët e UÇK-së

Haziri: Ne nuk kemi parë emra dhe eksponentë të LDK-së që do të jenë subjekt i zbardhjes së drejtësisë

Një ditë para fillimit të dëgjimit të dëshmitarëve në gjykimin kundër ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...

Hoxha: Dje Kosova u bashkua për historinë e saj

Dy ideatorët e platformës “Liria ka emër”, Ismail Tasholli dhe Eliza Hoxha, kanë mbajtur konferencë për media pas Marshi i Drejtësisë që u mbajt dje, ...

Krasniqi: Lavdia e UÇK-së nuk pakësohet me kalimin e viteve

Mijëra qytetarë nga të gjitha anët e Kosovës janë mbledhur në sheshet e Prishtinës në Marshin për Drejtësi, në përkrahje të ish- krerë...

Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së “s’duhet të zgjasë mbi dy-tre vjet”

Historiania nga Universiteti i Utrehtit në Holandë dhe njohësja e proceseve gjyqësore për krimet e kryera në ish-Jugosllavi, Iva Vukushiq, beson se gjyqi ndaj ish-krerëve të ...

Kryetari i Mitrovicës i viziton ish krerët e UÇK-së në Hagë

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza ka vizituar të paraburgosurit e Gjykatës Speciale të cilët janë duke u gjykuar në Hagë.

Për përvjetor, Krasniqi viziton familjet e ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka nisur ditën e 17 shkurtit, duke vizituar familjet e ish krerëve të UÇK-së që po mbahen në paraburgim ...

Gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së pritet të nis në mars, e të zgjas deri në katër vjet

Katër vjet vlerësohet se do të zgjasë gjykimi në shkallë të parë ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në Dhomat e Specializuara. Gjykimi pritet të ...

Konjufca flet nga Haga: Puna e Speciales ka shumë defekte

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i cili po qëndron në Hagë për t’i vizituar krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët gjenden në ...