Postet nga: Marreveshja per targat

Shtyhet deri më 1 dhjetor afati për regjistrim të automjeteve me targa “PR”, “KM”, “PZ”, “GL”, “UR” në RKS

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike në të cilën ka marrë vendim për të zgjatur afatin për regjistrimin me benefite financiare pë...

Sveçla: Kemi evidentuar raste kur veturat me targa ilegale janë riregjistruar në dhjetor

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se Serbia po e shkel dakordimin për targa, të bërë në muajin në...

Rama mbron Kurtin për marrëveshjen për targat e automjeteve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kundërshtoi sulmet ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, rreth marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve, të ...

Anëtarët e PSD-së e gjuajnë kryeministrin Albin Kurti me qershi

Anëtarë të PSD-së kanë mbajtur një aktivitet te ndërtesa e ministrive në shenjë proteste ndaj marrëveshjes për targat, e arritur mbrëmë mes Kosovës dhe ...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm ...

Petkoviq: Targat KM ende në qarkullim, por nuk do të lëshohen të reja

Kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se pala serbe ka arritur të ruajë paqen dhe stabilitetin, dhe se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti “sonte ka pranuar gjithç...

Fillon takimi në Bruksel, Lajçak shpreson për zgjidhje sot

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se ka filluar takimi mes zëvë...

Haradinaj thirrje Kurtit ta pezullojë zbatimin e vendimit për targat "deri në arritjen e marrëveshjes për njohje të ndërsjellë"

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka komentuar lidhur me mosarritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat.