Postet nga: marrëveshja e Uashingtonit

Miratohet granti prej 38 milionë euro për “Autostradën e Paqes”

Nën kryesimin e kryeministrit në detyrë të Kosovës, Avdullah Hoti sot është mbajtur takimi i radhës Komisionit për Planifikim Strategjik.

Hoti: LDK e ndali ndikimin rus në rajon

Kryeministri në detyrë dhe kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministër, Avdullah Hoti, gjatë vizitës në Han të Elezit tha se falë LDK-së u ...

Hoti: Kosova përfiton shumë nga marrëveshja e Uashingtonit

Kryeministri në detyrë dhe kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti ka treguar përfitimet e Kosovës pas hyrjes në fuqi të marrëveshje për nxitjen ...

Kosnett: Marrëveshja e Uashingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik.

Hoti: Marrëveshja e Uashingtonit do të zbatohet edhe me presidentin Biden

Kryeministri në detyrë dhe kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti, tha se ShBA asnjëherë nuk ka pasur qëndrime për shkëmbime territoriale me Serbinë.

Bislimi i LDK-së: Kosova me kaçik të vetin nuk mund të anëtarësohet në asnjë organizatë

Ish-deputeti i LDK-së, Faton Bislimi, në debatin "Kallxo Pernime" ka komentuar njërën nga pikat e marrëveshjes së 4 shtatorit në Uashington, në të cilën Kosova ishte pajtuar ...

Lajçak: Marrëveshjet e Uashingtonit e kanë larguar më shumë Kosovën nga e ardhmja evropiane

Në një diskutim të organizuar nga Ambasada gjermane në Uashington ditën e martë, Miroslav Lajçak u ankua lidhur me situatën e bashkëpunimit BE - SHBA mbi ...

Ivanka Trump e quan babanë e saj 'President i Paqes', përmend marrëveshjen Kosovë-Serbi

Ivanka Trump, vajza e presidentit aktual të ShBA-së, Donald Trump, e ka duartrokitur marrëveshjen e sotme paqësore mes Izraelit dhe Marokut.