Postet nga: marrëveshja e Uashingtonit

Javën e ardhshme, Kuvendi do të flas për marrëveshjen e Uashingtonit

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendi ka thënë se në seancën e Kuvendit, që pritet ...

Avdullah Hoti e përsërit kërkesën ndaj qeverisë: Pres kërkimfalje

Deputeti i Kuvendit nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, në seancën e sotme ka përsëritur se pret kërkimfalje nga partia në pushtet dhe nga kryeministri ...

Hoti pas raportit amerikan për Ujmanin: Koha po e nxjerr të vërtetën dhe të gjitha mashtrimet elektorale

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas publikimit të raportit nga Ambasada e ShBA-së rreth menaxhimit të Liqenit të Ujmanit.

Abdixhiku e quan të shkretë zëdhënësin e qeverisë Kurti

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Lumir Abdixhiku e ka quajtur të shkretë zëdhënësin e Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziun, pasi ky i fundit deklaroi se marrë...

Blerta Deliu: Kurti shpalli armiqësore Shtëpinë e Bardhë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka reaguar ndaj deklaratës së zëdhënësit të Qeverisë, Pë...

Vlora Çitaku: Marrëveshja e Uashingtonit nuk është lojë fëmijësh

Ish Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj deklaratës së zëdhënësit të Qeverisë, Përparim Kryeziu së ...

Haradinaj i kërkon Kurtit që të sqaroj deklaratën e zëdhënësit të Qeverisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish kryeministri Ramush Haradinaj i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti ta përgënjeshtroj deklaratën e ...

Marrëveshja e Uashingtonit mban ‘peng’ anëtarësimin e Kosovës në ‘Eurimages’

Gati një vit më parë, Qeveria e Kosovës e drejtuar atëherë nga kryeministri Albin Kurti kishte aprovuar nismën për anëtarësimin e Kosovës në ...