Postet nga: gjykate

Vrasja e biznesmenit Rexhepi, shtyhet seanca ndaj vëllezërve të akuzuar

Është shtyrë seanca gjyqësore e datës 23.04.2024 ndaj Jeton dhe Nexhat Vllasaliu të akuzuar për vrasjen e biznesmenit Bedri Rexhepi.

Deputeti Basha mungon në seancën për kanosje ndaj tij

Bajram Isufi me vendbanim në Gjermani, po akuzohet se ka kanosur Dimal Bashën, deputet i Kuvendit të Kosovës.

“Kam thënë 'O Zot largom prej këtyre kufomave'" – Dëshmitari rrëfen në gjykimin për krime lufte

Naim Elshani është dëshmitari që u dëgjua sot para trupit gjykues në gjykimin e Ekrem Bajroviq, i akuzuar për krime lufte ndaj popullatës civile gjatë viteve 1998...

Çfarë deklaruan në gjykatë të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt

Naim Murseli, Granit Plava dhe Kushtrim Kollaka u deklaruan sot para gjykatës në seancën dëgjimore lidhur me kërkesën e prokurorisë për caktimin e masë...

Kanoset një grua nga bashkëshorti i saj - kishte urdhër mbrojtës nga gjykata

Një grua në Prishtinë u kanos të martën në vendin e saj të punës dhe në rrugë, ka njoftuar Policia në raportin 24 orësh.

Dëshmon në gjykatë ish hetuesi policor, i plagosur në Zhur, ku mbet i vrarë Sami Thaçi

Iran Badallaj dhe Arben Gashi kanë dalë sot para Gjykatës së Prizrenit, për t’u deklaruar rreth akuzave të Prokurorisë në lidhje me rastin e shpërthimit në ...

Grabitja e mbi 65 mijë eurove, rinisë gjykimi ndaj të akuzuarve

Grabitja e 65 mijë eurove, nis nga fillimi gjykimi ndaj të akuzuarve

Pleqnari dëshmon në gjykatë për konfliktin që i parapriu vrasjes së Fahri Bunjakut

Pleqnari dëshmon në Gjykimin për vrasjen që ndodhi pas konfliktit për shitblerjen e kafshëve