Postet nga: liberalizimi i vizave

Lajçak: Asnjëherë nuk e kemi kushtëzuar dialogun me vizat

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Mirosllav Lajçak, ka thënë se bashkëndjen ...

Varhelyi paralajmëron udhërrëfyes shtesë për liberalizimin e vizave

Një udhërrëfyes shtesë për liberalizimin e vizave për Kosovën paralajmëroi komisionari i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, në debatin që ...

Várhelyi tregon arsyen e vonesës së liberalizimit të vizave për Kosovën

Samiti mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit perëndimor u mbajt javën e kaluar.  Megjithatë, vetëm disa nga dakordimet politike të liderëve të 27 vendeve anëtare, u ...

AAK-ja paralajmëron debat parlamentar për liberalizimin e vizave

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar se do ftojnë debat parlamentar për çështjen e liberalizimit të vizave, ku Kosova vazhdon të mbetet shteti i ...

Mustafa: Me pas pak fytyrë, Vjosa Osmani e disa të tjerë në Qeveri e në Kuvend do ta mbyllnin gojën për liberalizimin

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se presidentja Vjosa Osmani dhe  kryeministri Albin Kurti e disa të tjerë  janë ata që kanë lënë ...

Edi Rama: Mos-liberalizimi i vizave për kosovarët është çmenduri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në fjalimin e tij gjatë takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së në Bruksel ka thënë se mos-liberalizimi i vizave ...

Osmani e Gjukanoviq konfirmojnë diskutimet "pozitive" për vizat

Liberalizimi i vizave për Kosovën ka qenë temë diskutimi në Samitin BE-Ballkani Perëndimor, kanë thënë në një deklaratë për media, presidentja e Kosovës, Vjosa ...

Osmani: Qytetarëve të Kosovës u është bërë padrejtësi e madhe

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani para fillimit të Samitit të BE-sw, tha se shpreson që Kosova të fitojë liberalizimin e vizave sa më shpejtë, pasi sipas saj, është një ...