Postet nga: liberalizimi i vizave

Mashtrimi i dekadës - 2 vjet nga ‘liberalizimi i vizave’

2 vite më parë, nën tymin e gazit lotsjellës e me deputetë të arrestuar, i erdhi fundi një epoke disa vjeçare të diskutimeve politike e shkencore në lidhje ...

Albin Kurti: Pas pandemisë, qytetarët evropianë do të lëvizin lirshëm, kosovarët do të mbeten të izoluar

Kryeministri i Kosovës Albin Kurit, në video-konferencën e sotme  për Ballkanin Perëndimor ka thënë se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës ë...

Blerim Reka: Nuk ka liberalizim pa trajtimin e rasteve të korrupsionit tek figurat zyrtare

 

Caktohet data e fillimit të rigjykimit të Shukri Bujës për ryshfet

Rigjykimi i ish-kryetarit të Lipjanit, Shukri Buja, i akuzuar për keqpërdorim të autoritetit, marrje të ryshfetit dhe ushtrim të ndikimit, do të nisë më 7 prill.

"Pikë e pesë": Reagime të përziera ndaj planeve të Kurtit për tarifën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka prezantuar mbrëmë një sërë masash për heqjen graduale të tarifës 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja ...

Zyra e Jashtme Gjermane fshin "tweet-in" ofendues për vizat

Zyra e Jashtme Gjermaneëka bërë një koment të pazakontë për qytetarët që janë në pritje të vizave.

Thaçi: Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizim të vizave, është çështje politike

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret e kërkuara për liberalizim e vizave, por që kjo është çështje ...

Cakaj takoi Borellin, i kërkoi heqjen e vizave për Kosovën