Postet nga: lendime

Pamje të rënda aksident në hyrje të Pejës, 4 të lënduar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak minutash në hyrje të Pejës.

Paraburgim Prizrenasve për grushtim, me arsyetim se i dëmtuari i shikoi shtrembër

Të pandehurve me iniciale M. S. dhe E. F., Gjykata e Prizrenit ka caktuar paraburgimin në kohëzgjatje prej 1 muaji, deri në një vendim të radhës.

Dy kosovarë në gjendje të rëndë, aksidentohen në Lezhë

Një aksident raportohet të ketë ndodhur në Lezhë. Mësohet se një makinë mjeti tip Benz me drejtues shtetasin N. M. është përplasur me një motor.

Rahovec - Aktakuzë ndaj dajës që lëndoi nipin e vet

I shkakton lëndime të rënda trupore djalit të motrës, në Komunën e Rahovecit

Aksident me lëndime të rënda në Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur rreth orës 06:55 në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Prishtinë.

Aktakuzë ndaj pesë personave për rrahje e dëmtim të pasurisë në kafiterinë 'Maroa’ në Gjilan

Prokuroria Themelore në Gjilan, departamenti për krime të përgjithshme, ka ngritur aktakuzë, ndaj të pandehurve F.D., SH.I., A.M., F.R., dhe V.H., të cilë...

Vetaksident në rrugën Pejë-Mitrovicë, 7 persona të lënduar

Policia bën të ditur se dje në rrugën rajonale Pejë – Mitrovicë ka ndodhur një vetaksident, në të cilin është përfshirë një veturë udhëtarësh, nga i ...

Deçanasi arrestohet pasi sulmoi fizikisht një burrë

Një burrë është arrestuar pasi ka sulmuar fizikisht një person pas një mosmarrëveshje.