Postet nga: kundervajtje

Policia në Gjilan pranon pamje të tejkalimit në vijë të plotë të një veture, e gjobitë shoferin

Në adresën elektronike, Policia Rajonale e Gjilanit ka pranuar një fotografi ku shihet vozitësi duke tejkaluar në vijë të plotë, me automjetin e tij në rrugën Gjilan – ...

Mbi 1,245 gjoba brenda një jave në rajonin e Ferizajt

1 mijë e 245 gjoba kundërvajtëse, 18 heqje të patentave janë shqiptuar ndaj shoferëve nga Policia Rajonale e Ferizajt gjatë javës së kaluar.

Pejë, bënte “drift” në pikë të natës, ky është ndëshkimi për shoferin

Një shoferi i është marrë patentë shoferi për tre muaj, është gjobitur me 150 euro dhe ka marr 2 pikë negative për kundërvajtjen në trafik.

Gjobë ndaj 20 vjeçarit që manovroi me veturë te nënkalimi i Ferizajt

Një 20 vjeçar është gjobitur nga policia pasi shkaktoi kundërvajtje te nënkalimi i qytetit në Ferizaj.

Ishte e lejuar vozitja deri në 50 km në orë, voziti 192 km në orë - ky është dënimi që iu shqiptua shoferit

Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, mbrëmë në ora 21:20 ka ndaluar një person i cili po drejtonte automjetin e tij dhe shkaktoi kundërvajtje në komunikacion.

Pejë, parkon veturën në shëtitoren rreth Lumbardhit, Policia e gjobit

Një qytetari në Pejë i është shqiptuar gjobë në vlerë 30 euro pasi kishte parkuar makinën në shëtitoren përreth lumit Lumbardh.

Policia dënon dy herë brenda natës shoferin që gati trefishoi shpejtësinë

Policisë së Kosovës i doli punë dy herë radhazi, në të njëjtën natë me një shofer i cili fillimisht ishte dënuar për gati trefishim të ...

Dënohet me 7 muaj burgim me kusht komandanti policor në Zhur për falsifikim të gjobës së kundërvajtjes

Gjykata e Prizrenit të mërkurën e ka dënuar komandantin e stacionit policor të Zhurit, Ziber Susuri nën akuzat se ka falsifikuar dhe ndryshuar një tiketë të ...