Postet nga: Kujtim Krasniqi

Rrëfimi i dëshmitarit bashkëpunues në Gjykatë – Si ia kërkuan dhe si i dha 3 mijë euro për subvencionet në bujqësi?

Gjykimi për rastin e njohur si “Subvencionet 1” ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitarit bashkëpunues, Agron Krasniqi, i cili në gjykatore ka rrëfyer se si kishte ...

Gjykimi ndaj ish-zyrtarëve të ASHNA-s, Lorik Fejzullahu jep dëshminë e tij

Bahri Nuredini dhe Driton Mehaj, që të dy zyrtarë të Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, janë ulur edhe një herë në bankën e të akuzuarve për ...

Krejt çka ndodhi në seancën ndaj Dibran Hoxhës, i akuzuar për vrasje në 'Kobra City'

Dibran Hoxhaj i njohur si “Kobra”, Roland Susuri, Arben Vezaj, Burim Mazreku dhe Jesmir Badallaj, janë ulur në bankën e të akuzuarve për t`u përballur me ...

Rrëfimet e dy dëshmitarëve në gjykimin ndaj të akuzuarit për krime lufte, Ekrem Bajroviq

Ekrem Bajroviq, ish-pjesëtar i forcave policore të Serbisë, i akuzuar se ka kontribuar në aplikimin e masave represive të vrasjes, bastisjes, rrahjes, maltretimit, arrestimit, torturës është ballafaquar me ...

Gjykata e Apelit ia ul dënimin me burg ish-gjyqtarit Sali Berisha, i akuzuar për marrje ryshfeti

Gjykata e Apelit ia ka ulur dënimin ish-gjyqtarit Sali Berisha, i akuzuar për marrje ryshfeti.

Gjykimi ndaj 29 personave për shpëlarje parash përmes bixhozit të paligjshëm, Gjykata vendos ndaj njërit të akuzuar

Bekim Kyçyku, i akuzuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhoz të paligjshëm është liruar nga Gjykata e Prishtinës.

Gjykimi ndaj Ekrem Bajroviqit për krime lufte, dëshmitari rrëfen tmerret që i përjetoi nga i akuzuari dhe forcat e tjera serbe

Azem Tuzi ishte dëshmitari i radhës, pas Sami Shalajt, në gjykimin e Ekrem Bajroviqit, i cili akuzohet për krime lufte ndaj popullatës civile shqipatare në fshatrat ...

Gjykimi i Ekrem Bajroviqit për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë, dëshmitari: E pash të akuzuarin brenda në oborr

Në Gjykatën e Prishtinës sot vazhdoi gjykimi i Ekrem Bajroviqit, i akuzuar për krime lufte ndaj popullatës civile shqiptare gjatë viteve të luftës vitet 1998 – 1999 në ...