Postet nga: Kujtim Krasniqi

Gjykata liron ish-arkëtaren e “Interex”-it, e akuzuar për përvetësim të mbi 9 mijë eurove

Gjykata e Prishtinës në mungesë të provave ka shpallur aktgjykim lirues ndaj ish-punëtores së “Interex”-it, e akuzuar për përvetësim gjatë ushtrimit të detyrës.

Haradinaj: Nuk e di kush e ka përkrahur kategorizimin e veteranëve

Në Gjykatën e Prishtinës sot është  mbajtur seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Veteranët”.

VIDEO - Ramush Haradinaj përfundon dëshminë për “Veteranët”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përfunduar dëshminë e tij në gjykatën e Prishtinës për rastin e njohur si “Veteranët”.

Haradinaj gati të dëshmojë për rastin “Veteranët”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hyrë sot në sallën e gjykatës në Prishtinë ku pritet ta japë dëshminë e tij për rastin e njohur ...

Prokurori rikualifikon veprën penale ndaj ish-drejtorit të NLB-së

Prokurori Arian Gashi ka vendosur që t`ia rikualifikojë veprën penale ish drejtorit të akuzuar Bankës NLB, Smajl Rudarit.

Ish-drejtori i Bankës NLB zgjedh heshtjen në Gjykatë

 

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarve për trafikim me narkotikëve

Ljubisa Ogareviq, i akuzuar për krim të organizuar nuk është paraqitur në Gjykatë. Kjo bëri që seanca ndaj tij dhe të akuzuarve të tjerë të mos mbahet.

Dënohen me burg të akuzuarit për kontrabandim të kosovarëve drejt Europës

Gjykata e Prishtinës i ka shpallur fajtorë për kontrabandim me emigrantë në bashkëkryerje Sylë Krasniqin, Asllan Kuqin, Bekim Karaxhën dhe Rexhë Kolgecin, ndërsa ka liruar ...