Postet nga: Kryeministri

Studentët kartolina për kryeministrin

Edhe pse numri më i madh i studentëve janë larguar nga kryeqytetit për t’u rikthyer sërish në Janar, para Kryeministrisë vijon protesta nga një grup studentë...

Haradinaj kërkon stabilizim të furnizimit me energji elektrike

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka dhe zëvendësministrin e Financave, Fatmir Gashi, kanë zhvilluar një takim pune me përfaqë...

Haradinaj: Asnjëherë Gjilani nuk ka qenë më i përkrahur me buxhet dhe me projekte

Kryeministri i vendi ka inspektuar sot punimet në autostradën ‘Prishtinë- Dheu i Bardhë, nën shoqërimin e Ministrit të Infrastrukturës Pal Lekaj.

Kryeministri viziton familjen që humbi katër antarë në aksidentin në fshatin Mramor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar sot familjen Shala nga fshati Ponesh i Komunës së Gjilanit, e cila humbi mbrëmë katër anëtarë në një ...

Haradinaj punon të shtunën inspekton punimet e autostradës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot mori pjesë në ceremoninën e ndërrimit të komandës së konamdatit të KFOR-it Amerikan, Kolonel Nick Ducich.

Haradinaj 'i trishtuar' nga aksidenti në Mramor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka shprehur keqardhje për vdekje e tre personave në aksident trafiku në  rrugën Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Mramor.

​Haradinaj: Kosova të bëhet vend ku çdo shqiptar do të ndihet krenar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar bashkatdhetarët në New York, të cilëve u është zotuar se do të angazhohet që Kosova të bëhet vend, nga ...

Kryeministri ende se ka emëruar drejtorin e Policisë së Kosovës

Kryeministri ende nuk ka vendosur se kush do të jetë drejtor i Policisë së Kosovës.